Zakřivení kontaktních čoček

Časté dotazy , Články o čočkách

Hodnota poloměru zakřivení (BC - Base Curve) zadní plochy kontaktní čočky, která se obyčejně pohybuje v intervalu 8,0 až 9,1 mm.

Tato hodnota by také měla odpovídat hodnotě zakřivení rohovky uživatele čoček. Při strmějším zakřivení kontaktní čočky než je zakřivení rohovky, vzniká nepravidelný ohyb kontaktní čočky.

Případné nepravidelnosti zakřivení rohovky (lze k němu dojít například následkem traumatu, nebo zánětu) nelze uspokojivě korigovat sférickými, cylindrickými, ani torickými brýlovými čočkami.

Kontaktní čočky, zejména tvrdé RGP – viz korneální kontaktní čočky, poskytují optimální optické prostředí kdy slzný film mezi kontaktní čočkou a rohovkou oka vyrovnává případné nepravidelnosti rohovky.

Další významnou hodnotou při výběru čoček je průměr čočky označovaný jako DIA (diameter).
 • Veronika Pohlová 30.06.2023

  Dobrý den, hledám kontaktní čočky, denní i měsíční, s průměrem 14,2 a zakřivením 8,7. Jsou nějaké takové k dispozici? S pozdravem, Veronika Pohlová

 • info@kontaktni.cz 30.06.2023

  Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. S těmito velikostními parametry (DIA 14,20 mm; BC 8,70 mm) Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnou pouze jednodenní kontaktní Proclear 1 Day nebo jejich multifokální variantu Proclear 1 Day Multifocal a dále pak čočky Clariti Multifocal. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
 • Lukáš 10.10.2021

  Dobrý den rád bych si objednal u čočky jednodenní acuvue moist, ale potřebuji DIA 14.5. V nabídce ale vidím jen 14.2. Jsou tedy prosím k dispozici i 14.5? Děkuji

 • info@kontaktni.cz 11.10.2021

  Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Výrobce vyrábí čočky pouze s průměrem 14,20 mm. Možnost volby je pouze u zakřivení. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

 • Klára 14.01.2020

  Děkuji za odpověď. Ale Vámi uvedené čočky mají velký průměr. Mám malé oko a bohužel ty s průměrem 14 a výš do oka nedostanu, musím mít 13.8 a menší. Našla jsem jich jen pár jednodenních s tímhle průměrem ale mají DIA 8.6 tak nevím jestli to vadí.

 • info@kontaktni.cz 14.01.2020

  Dobrý den, děkujeme za další komentář. Průměr může být větší, když čočka překrývá více duhovku, nemělo by to být na obtíž. Důležité je, aby čočka dobře kopírovala oko, což právě udává právě zakřivení. Proto by ve Vašem případě bylo lepší, soustředit se spíše na zakřivení. Čočka pak dobře sedí a nikde nevznikají drobné mezery, kde se hromadí slzný film, který může způsobit nedobré vidění. Zakřivení 8,60 mm by Vaše oko mělo zpracovat. Povolená mezní odchylka je 0,20 mm od údaje, který Vám naměřil oční specialista. Hezký den.

 • Klára 13.01.2020

  Dobrý den, prosím o radu. Byla jsem v optice a optometrička mi dala kontaktní čočky -1.75(na obě oči) s BC 8.4 a DIA 13.8 a nevidím s nima do dálky tak dobře jako s brýlema a na blízko nic nepřečtu. Řekla mi že mám bohužel malé oko a víc se s tím udělat nedá. Je to pravda? A ještě jsem se chtěla zeptat. Dala mi měsíční ale chtěla bych jednodenní a v takových rozměrech jsem žádné nenašla.

 • info@kontaktni.cz 14.01.2020

  Dobrý den, děkujeme za komentář. Nechceme zpochybňovat tvrzení Vašeho očního specialisty, ale při vhodně zvolených kontaktních čočkách byste měla vidět dobře. Asi nejdůležitějším parametrem je materiál a zakřivení kontaktních čoček. V jednodenních čočkách jsme našli několik typů, které by mohly odpovídat Vašim očím, např. kontaktní čočky MyDay daily disposable, Acuvue Oasys 1-Day with hydraluxe nebo Dailies TOTAL1. U čoček Acuvue Oasys 1-Day with hydraluxe a Dailies TOTAL1 je volitelné zakřivení (BC) - pro Vás by bylo vhodné zakřivení 8,50 mm. Z našeho sortimentu Vám můžeme ještě nabídnout čočky, které se velmi dobře přizpůsobují tvaru oka, ačkoli mají rozdílné parametry. Jsou to čočky TopVue One+. Značka TopVue je jediná, která poskytuje službu Garance vrácení peněž. V případě, že by Vám kontaktní čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.
 • Helena 24.12.2019

  Dobry den, chtela bych poprosit o radu, mám dioptrie -4,0 na obou očích , cyl na pravém oku je -0,15 na levem -0,25 a osa na právem oku je 134 a na levém 62 , které zakřivení a jaky prumer jsou pro mě vhodne? Dekuji

 • info@kontaktni.cz 24.12.2019

  Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte častou refrakční vadu - astigmatismus. Nicméně cylindrické hodnoty máte velmi nízké a proto na ně nemusíme brát zřetel. Z údajů, které jste nám napsala, však nejsme schopni doporučit vhodné zakřivení ani průměr. Tyto hodnoty Vám sdělí oční specialista během vyšetření. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit kontaktní čočky značky TopVue. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní kontaktní čočky např. TopVue One+. Hezký den
 • Marie 07.10.2019

  Dobrý den, prosím o radu. Potřebovala bych poradit, jaké kontaktní čočky by mi byly vhodné. Mám dioptrie na obou očích-2,75 a cyl mam 1,25. osa 180. Měla jsem kontaktní čočky acuvue oasys for astigmatism, ale jsou mi obrovské. Průměr 14,5 BC 8,4. Potřebuji menší zakřivení a průměr. mužete mi doporučit značky? Rešila jsem to i v optice Objednali Alcon, ale bez cylindru. No nevidím přes ně nic. a Bio True opět obrovské. Děkuji za reakci.

 • info@kontaktni.cz 07.10.2019

  Dobrý den, děkujeme za otázku. Zakřivení kontaktní čočky v současné době nehraje tak významnou roli, jako tomu bylo v minulosti. Je to zásluhou velmi měkkých a přizpůsobivých materiálů. Průměr, je považován za důležitější parametr než zakřivení. V naší nabídce máme nejmenší průměr u kontaktních čoček PureVision Toric s hodnotami zakřivení 8,70 mm a průměrem 14,00 nebo kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, které mají zakřivení 8,60 mm a průměr 14,20 mm. U čoček TopVue Air for Astigmatism navíc funguje služba Garance vrácení peněz, takže v případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.
 • Iveta 25.07.2019

  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Od očního optika mám vyzkoušené konaktní čočky PureVision 2 for Presbyopia ( Bauch+Lomb). Nicméně nejsem spokojená, jelikož vidím rozostřeně a optik zkouší pouze přidat adici.Podle očního lékaře mám i astigmatismus. Prosím o radu, které kontaktní čočky zvolit, pokud mám hodnoty u pravého oka do dálky: 0 dioptrii, cylindr -0,5 a osa 20; na PC mám +1,25 dioptrie a na čtení +2 dioptrie. U levého oka jsou hodnoty do dálky 0 dioptrie, cylindr -0,5 a osa 160; na PC +1,5 dioptrie a na čtení +2,25 dioptrie.

 • info@kontaktni.cz 25.07.2019

  Dobrý den, Iveto, děkujeme za otázku. Netroufáme si doporučit Vám konkrétní typ čoček, protože multifokálních čoček je několik druhů a každý má specifické vlastnosti. Z Vašeho předpisu není jednoznačné s jakou dioptrií bychom měli počítat. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni vypočítat 100% vhodné hodnoty pro multifokální čočky. Proto by byla vhodná další konzultace s Vaším optikem. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

 • Nela 20.06.2019

  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. V optice grandoptical mi byly doporučeny čočky s parametry Bc 8,7 a dia 14,2, jednodenni. Bohužel takovéhle parametry nemůžu nikde najít, abych si je mohla objednat z internetu..mohla bych vás požádat o radu jaké čočky by byly nejlepší. Moc děkuji. S pozdravem Nela

 • info@kontaktni.cz 20.06.2019

  Dobrý den, děkujeme za otázku. Tyto parametry mají čočky Proclear 1 day. U kontaktních čoček ale nejde pouze o průměr a zakřivení. Velmi důležitý je materiál. Čočky by Vám tedy měli v optice dát vyzkoušet. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
 • Štěpánka Horáková 05.06.2019

  Dobrý den,byla jsem na měření pro nošení kontaktních čoček a chtěla bych si objednat jednodenní,bohužel u čoček 1 Day Acuvue Moist,které bych chtěla je na výběr při dioptriích -4,00 a průměru 14,20 na výběr zakřivení pouze mezi 8,50 a 9,00.Jaké budou lepší? Děkuji za odpověď

 • info@kontaktni.cz 05.06.2019

  Dobrý den, Štěpánko, děkujeme za otázku. Pokud jste podstoupila měření přímo pro kontaktní čočky, měl by Vám oční specialista sdělit všechny podstatné údaje. Tedy vhodnou dioptrii, ale také průměr a zakřivení. Měl by Vám také doporučit konkrétní značku a typ kontaktních čoček. Tyto 1 Day Acuvue Moist jste si vybrala sama? Bez předchozího vyzkoušení je zde riziko, že Vám nebude vyhovovat například materiál čoček. Pokud můžeme, doporučili bychom Vám čočky TopVue Daily, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. U těchto čoček nehrozí zbytečná finanční investice, protože v případě nespokojenosti nám je můžete vrátit zpět. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
 • Dana Tunkovácz 08.04.2019

  Dobrý den, léta používám zakřivení čoček 8.3. Bohužel je čím dále větší problém toto zakřivení sehnat. Bude problém pokud koupím zakřivení 8.4. ? Děkuji za radu. Tunková

 • info@kontaktni.cz 08.04.2019

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Je to velmi malý rozdíl a oko by ho mělo tolerovat. Bude ale velmi záležet na tom, z jakého materiálu nové čočky budou. Materiál ovlivní pružnost a jemnost čočky, takže je klidně možné, že dvě čočky v zakřivení 8,30 ale z jiného materiálu by pro Vás byly při nošení rozdílné. Vždy je ideální nové čočky vyzkoušet v aplikačním středisku. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • Lucie Chybíková 12.02.2019

  Dobrý den, používám kontaktní čočky Johnson & Johnson Acuvue Oasys, dioptrie - 5,25, zakřivení 8.4. Zatím jsem nikde nenašla kontaktní dioptrické barevné čočky s tímto zakřivením. Poradíte mi, prosím? Děkuji.

 • info@kontaktni.cz 12.02.2019

  Dobrý den, díky za otázku. Barevné čočky se zakřivením 8,40 nemáme v nabídce a nenašli jsme je ani jinde. U nás najdete barevné kontaktní čočky se zakřivením 8,60 a větším. Oči většinou dokážou přijmout v parametrech čoček rozdíly, ale doporučili bychom Vám navštívit aplikační středisko, kde si bude moci čočky vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • Věra 25.10.2018

  Dobrý den, prosím o Váš názor - poradu: Kontaktní čočky nosím od 18 let - je mi 50. Posledních cca 5 let jsem přešla na multifokální čočky AirOptix, pak na Biofinity - viz mé objednávky. Nyní v srpnu mi po přeměření doporučili multifokal Biofinity -6,50 add +2,00 dia 14,0 N, Bohužel mi s nimi nevyhovuje zaostření na blízko, především odpoledne a večer .... K vyzkoušení jsem měla variantu kombinace jak D tak N. Jsem každodenní nositelka KČ v cyklu ráno-večer, pak brýle, pracuji v kaceláři na PC, umělé světlo, jezdím denně autem - čočky mi velmi vyhovují. Od letošního roku nosím multifokalní brýle, se které mi velmi vyhovují. Hoyalux id lifestyle V+Harmony obě oči -6,75 add +2,25 cyl.0,00 axe 000 PD 31,0 EP22,5 . Prosím o radu, zda by byly pro mě vhodné jiné KČ....s ohledem zřejmě již na věk a "zatížení" očí ... děkuji Věra Foltýnová

 • info@kontaktni.cz 25.10.2018

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky Biofinity Multifocal patří k naprosté špičce mezi čočkami - jsou mezi nositeli velice oblíbené. U multifokálních čoček to ale není úplně jednoduché. Mnoho kontaktologů je označuje za zrádné. Čočky pro korekci presbyopie kombinují několik optických zón, mezi kterými musí oko přecházet. Někteří nositelé se s tímto typem čoček nikdy nenaučí pracovat. Lišit se mezi sebou mohou i jednotlivé značky. Záleží na typu konstrukce čočky a mnoha dalších faktorech. Multifokální čočky by Vám měl rozhodně vybrat kontaktolog při osobní konzultaci. Takhle na dálku můžeme pouze hádat a vzhledem k finanční náročnosti multifokálních čoček bychom byli velice neradi, kdybychom se netrefili a poradili bychom Vám špatně. Vyzkoušet můžete čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Jestli ale máte zájem o jinou značku, opravdu bude lepší ji před nákupem vyzkoušet, což Vám my bohužel nemůžeme umožnit. Věříme, že Vám kontaktolog pomůže vybrat čočky, které Vám budou vyhovovat 100% a za všech okolností. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
 • Veronika 27.07.2018

  Dobrý den, používám pravidelně čočky Acuvue Oasys čtrnáctidenní se zakřivením 8.40 a DIA 14.O, potřebuji si ale pořídit také jednodenní čočky. Mám pouze krátkozrakost a v nabídce jednodenních čoček se mi nepodařilo nalézt stejné parametry. Můžete mi prosím tedy doporučit alternativu? Děkuji předem za odpověď.

 • info@kontaktni.cz 27.07.2018

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Na vyzkoušení jsou ideální TopVue Elite a TopVue Daily, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Vyhovující by s největší pravděpodobností byly Dailies TOTAL1, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu. Protože je jejich cena vyšší, doporučovali bychom Vám čočky nejdříve vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
 • Jakub 12.03.2018

  Dobrý den, nyní jsem používal čočky Biofinity s zakřivením 8.60, na doporučení bych chtěl vyzkoušet kontaktní čočky Acuvue Oasys, které mají zakřivení pouze 8.40 nebo 8.80. Jaké zakřivení by jste mi doporučili jako lepší? Hraje na zakřivení čočky nějakou roli i velmi malý astigmatismus? Děkuji za odpověď.

 • info@kontaktni.cz 12.03.2018

  Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku. Více zákazníků by dalo přednost zakřivení s nižší hodnotou, protože jim pak čočka připadá na oku těsnější a lépe usazená. Je to ale pouze teoretická informace a nemusí to platit pro každého nositele. Astigmatismus nemá vliv na zakřivení, ale pokud se pohybuje kolem 0,50, je nutné udělat malou úpravu dioptrie. Pokud máte zájem, napište nám kompletní zápis naměřených parametrů. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Katka 21.02.2018

  Dobrý den,dají se prosím sehnat měsíční čočky se zakřivením 8,9 a DIA 14,2 ? Děkuji za odpověď

 • info@kontaktni.cz 21.02.2018

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Těmto parametrům odpovídají kontaktní čočky Biomedics 55 Evolution. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
 • Veronika 05.02.2018

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na kontaktní čočky TopVue Plus - nyní používám Frequency 55 Aspheric zakřivení 8.7 a DIA 14,4 oční lékař mi tvrdil, že v tomto mém případě není moc alternativ. Zde se mi však nabídla tato značka, je tedy pravda, že zakřivení a DIA nehrají až tak velkou roli a tudíž mohu vyzkoušet i tyto čočky? Mate mě názor očního lékaře, ze kterého jsem pochopila, že je nutné se těchto parametrů držet. Děkuji za podpověď.

 • info@kontaktni.cz 06.02.2018

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz. TopVue Plus si tedy můžete objednat a doma je vyzkoušet. Oba typy čoček - TopVue Plus i Frequency 55 Aspheric - jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu a mají asférický design. Hlavní roli ve výběru čoček hraje materiál a jeho vlastnosti. Průměr a zakřivení jsou spíše faktory sekundární. Mezi těmito čočkami navíc nejsou rozdíly v průměru a zakřivení nijak markantní a oko dokáže vždy určité odchylky přijmout. Abyste měla jistotu, že Vám budou nové čočky pohodlné, musíte je vždy vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
 • Pavla 16.01.2018

  Dobrý den, aktuálně nosím jednodenní čočky Dailies se zakřivením 8,7 a DIA 14.00, ráda bych však čočky měsíční.. dělají se nějaké s těmito hodnotami? mnohokrát děkuji

 • info@kontaktni.cz 16.01.2018

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Hodnoty průměru a zakřivení nehrají v pohodlí kontaktních čoček tak velkou roli, jako tomu bylo kdysi. V první řadě by se měl zvolit materiál vhodný pro Vaše oči. U Dailies AquaComfort Plus je to materiál hydrogelový. Doporučujeme Vám tedy vyzkoušet TopVue Plus, u kterých lze využít službu Garance vrácení peněz. Čočky můžete zakoupit v tomto výhodném balíčku i s roztokem a pouzdrem. Pokud Vám budeme moci s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.
 • Martina 29.12.2017

  Dobrý den, mám zakřivení rohovky 7,92 a 7,96. (Změřeno optometristou). Jakou hodnotu BC u kontaktních čoček bych měla zvolit? Děkuji Vám velmi za odpověď. Martina

 • info@kontaktni.cz 29.12.2017

  Dobrý den, děkujeme, že jste se s dotazem obrátila právě na nás. Kontaktní čočky jsou nejčastěji a standardně vyráběny se zakřivením zhruba od 8,30 do 9,00. U mnoha kontaktních čoček zakřivení nehraje příliš velkou roli, protože jsou vyráběny s asférickým designem - jejich zakřivení není kulovité, ale postupně se zplošťuje, tudíž je zakřivení rozdílné v každém bodě čočky. Výběr čoček je velmi individuální záležitostí a bez předchozího vyzkoušení nebudete mít nikdy jistotu, že jsou dané čočky vhodné. Pokud se Váš optometrista nezabývá aplikací kontaktních čoček, vyhledejte kontaktologa, který má možnost poskytnout Vám zkušební kontaktní čočky. Takto na dálku nejsme bohužel schopni lépe poradit. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný den.

 • Ilona 08.01.2015

  Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet barevné kontaktní čočky, bohužel nemůžu najít žádné, které by měly stejné zakřivení jaké mám u normálních dioptrických kontakt. čoček což je 8,7. Běžně používám čočky Bausch&Lomb Optima. Poradíte mi prosím . Děkuji

 • info@kontaktni.cz 08.01.2015

  Dobrý den, parametr zakřivení by neměl představovat problém v případě, že odchylka zakřivení činí do 2 desetin milimetru - tuto odchylku bývá totiž lidské oko zpravidla schopno tolerovat (většina barevných kontaktních čoček v naší nabídce tuto podmínku pro Váš parametr splňuje). Je však nutné mít na paměti, že zakřivení není jediným určujícím parametrem pro to, zda čočka bude nositeli "sedět" a vyhovovat mu. Zda čočka bude pro pacienta vhodná určuje celá řada faktorů - vrozená citlivost oka, snášenlivost materiálu čoček, průměr čoček (u barevných čoček navíc roztažitelnost zornice - někdy zornice zasahuje do barevné části a člověk může vidět barevný opar, či prstenec), obsah vody, propustnost kyslíku a slzivost. Proto je vždy lepší před vyzkoušením nového typu čoček absolvovat konzultaci s očním specialistou, případně podstoupit odbornou aplikaci. Zvláště u nákupu barevných kontaktních čoček (které někteří odborníci pro malý zájem ani neaplikují) by měl kupující počítat s tím, že jde vždy do určité míry o risk - nikdo nemůže zaručit, jak bude působit výsledný barevný efekt právě na jeho oku, zda bude čočka správně sedět a nebude na okrajích prosvítat duhovka atd... Z barevných kontaktních čoček můžete v našem obchodě vyzkoušet, zcela bez rizika zbytečné finanční investice, čočky TopVue Color, které jsou dostupné ve 3 přirozených barevných odstínech. Na tyto čočky poskytujeme garanci vrácení peněz v případě, že zákazník nebude spokojen - v tomto případě zákazník zašle jednu čočku zpět a my mu vrátíme peníze. Doufáme, že pokud se rozhodnete pro nákup čoček z naší nabídky, budete s nimi plně spokojena.

 • Jana 22.01.2014

  Dobry den, mám dotaz, dají se sehnat měsíční čočky se zakřivením 9.0 a DIA 14.2? V optice mi říkají že se vyrábějí pouze jednodení. Děkuji za odpověd Jana D.

 • info@kontaktni.cz 24.01.2014

  Dobrý den Jano, musíme souhlasit s optikou, zakřivení 9.0 u měsíčních kontaktních čoček již není v naší nabídce. Doporučujeme konzultovat vhodný druh kontaktních čoček s Vaším očním specialistou na základě odborného vyšetření, předejdete tak minimálně případné ztrátě finanční investice. Děkujeme za pochopení.

 • Tomáš 10.02.2013

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, který se týká kontaktních čoček. Dosud jsem používal kontaktní čočky s rozměry (na obě oči stejné): -1,50 9,1 14,40 Bohužel nyní nemohu sehnat ani vhodnou alternativu nikde v nabídkách. Můžeme mi poradit? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Tomáš P.

 • info@kontaktni.cz 12.02.2013

  Dobrý den Tomáši, pokud porovnáme parametry, pak jste pravděpodobně používal kontaktní čočky Precision UV, které se již přestaly vyrábět. Jako náhradu za tyto měsíční kontaktní čočky od společnosti CibaVision nabízíme kontaktní čočky TopVue od výrobce PegaVision, u kterých nabízíme garanci vrácení peněz. To, znamená, že pokud nebudete s těmito čočkami spokojen, můžete nám je vrátit a my vám vrátíme peníze. Neriskujete tak žádnou finanční ztrátu.

Tento web používá soubory cookies, aby pro Vás byl nákup kontaktních čoček a roztoků jednodušší a přehlednější. Používáním našich stránek souhlasíte s používáním cookies. Více informací zde! OK