Biofinity XR (3 čočky)

475 Kč
100% doporučuje
Skladem

Biofinity XR jsou velmi inovativní silikon-hydrogelové měsíční kontaktní čočky s možností kontinuálního nošení v balení 3 čoček

Kdy odešleme? pondělí 24.6. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 275 Kč 240 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy od 49 Kč
PPL - kurýr od 76 Kč
Česká pošta - kurýr od 76 Kč
GLS - kurýr od 76 Kč

Výhodné balíčky

Čočky pro nejnáročnější uživatele

Biofinity XR jsou silikon-hydrogelové čočky s ojedinělou kombinací vysokého obsahu vody a extrémní propustnosti pro kyslík. Spolu s unikátními vlastnostmi materiálu Comfilcon A tvoří v současné době špičku v oboru kontaktních čoček nejen na českém trhu.
Biofinity XR jsou vyráběny ve vysokých plusových a minusových dioptriích a rozšiřují tak nabídku parametrů klasických Biofinity.

Obsah vody vs. propustnost pro kyslík

Kontaktní čočky Biofinity XR přináší dokonalou rovnováhu mezi obsahem vody a propustností pro kyslík, která u nového páru dosahuje hodnoty 160 Dk/t (x10-9). U běžných silikon-hydrogelových materiálů je propustnost pro kyslík podmíněna vysokým obsahem silikonových částic a menším obsahem vody. Silikon je však ze své podstaty hydrofobní (odpuzují vodu). Se zvyšujícím se obsahem silikonových částic obsažených v materiálu tedy nutně docházelo ke snížené hydrataci čočky.

Jak hydrogel a silikon-hydrogel přenášejí kyslík k oku?

U klasických hydrogelových materiálů je přenašečem kyslíku a metabolitů skrz materiál čočky voda v ní obsažená. Čím vyšší je obsah vody, tím vyšší je tedy i propustnost kyslíku, kterou vyjadřujeme hodnotou Dk. V případě silikon-hydrogelových materiálů se přenos kyslíku a plynných metabolitů odehrává na jiné bázi, a to volným prostupem přes miniaturní kanálky v čočce.

Řešení - technologie AQUAFORM

Revoluční technologie AQUAFORM™, která využívá silikonový monomer, přinesla mnohem efektivnější prostup kyslíku materiálem. Podařilo se tak propojit hydrofilní a silikonové komponenty tak, že došlo k vytvoření přirozeně smáčivého materiálu. Molekuly vody jsou rovnoměrně zadržovány vodíkovou vazbou v celém objemu kontaktní čočky. Materiál Comfilcon A tak nevyžaduje žádné další povrchové úpravy ani použití lubrikantů.

Co je smáčivost?

Smáčivost je jednou z rozhodujících vlastností určujících komfort nošení čoček. Smáčivý povrch umožní rovnoměrné rozložení očního filmu po povrchu oka, čočka je pak kvalitně lubrikována přirozeným způsobem.

Odolnost Biofinity XR proti usazeninám

Materiál těchto kontaktních čoček je neionogenní, tzn. neobsahuje elektricky nabité částice. Proto je velmi odolný vůči vytváření proteinových a lipidových usazenin, jež jsou obsaženy v oční sekreci a samozřejmě také ve vnějším okolí.

Dalšími pozitivními vlastnostmi kontaktních čoček jsou:

  • asférická přední plocha, která zlepšuje optické vlastnosti čočky obzvláště ostrost vidění za horších světelných podmínek, a umožňuje korekci nižšího astigmatismu a presbyopie,
  • zaoblené okraje zvyšující komfort nošení a omezující vznik barvících se defektů v místě dotyku s okem,
  • vícekřivková zadní plocha, která lépe rozkládá tlak na plochu oka, a tím zvyšuje komfort nošení.

Režim nošení

Tyto kontaktní čočky jsou určeny k dennímu nošení s měsíčním režimem výměny. Čočky lze nosit v prodlouženém režimu po dobu 7 dní a 6 nosí. Vždy však tuto možnost nejprve konzultujte s očním specialistou.

Parametry produktu - Biofinity XR (3 čočky)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 128 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity XR
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -20.00 do +15.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 475 Kč

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Eva Kvašová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi kontaktními čočkami Biofinity (3 čočky) Cooper Vision a Biofinity XR (3 čočky) Cooper Vision? Stále hledám nějaké čočky, které by mi vyhovovali, protože často mám pocit suchých očí a mám je i podrážděné. A jsou tyto čočky vhodnější pro velmi citlivé oči víc, jak TopVue Air (6 čoček) TopVue? Děkuji předem za odpověď

info@kontaktni.cz

Dobrý den, čočky Biofinity XR jsou pouze rozšířenou dioptrickou řadou čoček Biofinity. Zda jsou tyto čočky pro Vás vhodnější nedokážeme posoudit. Bez předchozí odborné aplikace nově zvolených čoček nelze s jistotou říci, zda Vám budou vyhovovat.