Biofinity Multifocal (6 čoček)

1 295 Kč
98% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 24.6. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 275 Kč 240 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy od 49 Kč
PPL - kurýr od 76 Kč
Česká pošta - kurýr od 76 Kč
GLS - kurýr od 76 Kč
1 295 Kč

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity Multifocal

Měsíční kontaktní čočky Biofinity Multifocal určené pro nositele kontaktních čoček trpícími presbyopií v balení po 6 kusech od společnosti CooperVision.

Technologie Aquaform Comfort Science

Díky této technologii si Biofinity Multifocal udržují vysokou vlhkost a působí proti vysychání očí, které s věkem přichází. Čočky navíc zůstávají vlhké i bez zvlhčujících kapek a vážou na sebe vodu čímž minimalizují dehydrataci.

Presbyopie

Vada zraku, která způsobuje potíže s ostřením na blízké předměty, např. na noviny, či nejasné vidění při slabém světle, a může tak negativně ovlivnit kvalitu vašeho života. S kontaktními čočkami Biofinity Multifocal uvidíte ostře na blízko, na dálku i na všechny vzdálenosti mezi tím bez kompromisu mezi pohodlím a kvalitou obrazu.

Technologie Balanced Progressive

Základním parametrem kvalitních víceohniskových kontaktních čoček je ostrý zrak na všechny vzdálenosti. Tato technologie vyvinutá společností CooperVision uplatňuje dvě různé optické konstrukce, které zaručují neobyčejně ostré vidění.

Propustnost kyslíku

Pro metabolismus oka je propustnost kyslíku velmi důležitá, protože se podílí na jeho výživě. Parametr propustnosti se označuje jednotkami Dk a Dk/t. První jednotka označuje propustnost materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Ten druhý je již konkrétnější. Měří se standardně u dioptrie -3.00, aby se jednotlivé čočky mohly porovnávat. Měření se provádí ve středu nenošené čočky.

Režim nošení

Tyto kontaktní čočky jsou určeny k dennímu nošení s měsíčním režimem výměny. Čočky lze nosit v prodlouženém režimu po dobu 7 dní a 6 nosí. Vždy však tuto možnost nejprve konzultujte s očním specialistou.

Parametry produktu - Biofinity Multifocal (6 čoček)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Adice: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 142 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Multifocal
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

TopVue Air Multifocal (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 849 Kč

Komentáře (2)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Mirka

Dobrý den, dle rady jsem navštívila optika, který mi naměřil určité hodnoty a na základě Vašeho doporučení jsem zašla za kontaktologem, kde jsme nejdříve vyzkoušeli kontaktní čočky, které nebyly nejvhodnější, jiné ale neměli, na čtení mám 2,5 dpt a na dálku vidím dobře). Nasadili jsme čočky, které byly úžasné při vidění na blízko, ale při pohledu do dálky jsem byla naprosto ztracená a vrátit se na místo, kde mě "vypustili na zkoušku do světa", bylo velmi obtížné a komické. Objednali jsme tedy jiné čočky, na blízku vidím sice hůře, ale zvládnu i pohled do dálky a jízdu autem. Nyní váhám, jaké čočky si u Vás objednat, dostala jsem z Grandopticalu list, kde je uvedeno: zak. 8,60 sph. +0,25 cyl 0,00 A0, addice high, dia 14,1 - pro obě oči. Co mi prosím doporučíte? Nyní mám jednorázové čočky na vyzkoušení 56% 1 day Silicon Hydrogel z Grand Opticalu. Bylo mi řečeno, že víc pro mě udělat nemohou, že pokud by mi přidali, abych lépe viděla na blízko, budu hůře vidět na dálku (což samozřejmě nechci, abych mohla jet autem). Prosím, poradíte mi? Děkuji. M

info@kontaktni.cz
Dobrý den, díky za Vaši otázku. V Grand Optical jste s největší pravděpodobností dostala jednodenní čočky Clariti 1 day Multifocal. Nedoporučujeme Vám vybírat multifokální čočky na vlastní pěst. S největší pravděpodobností by se opakoval problém z optiky s prvními čočkami. Ani my si netroufáme doporučit jiné čočky, protože multifokální čočky jsou velmi ošemetné. Někteří lidé si na jejich specifické fungování nezvyknou nikdy. Můžete zkusit vyhledat jiného očního specialistu, který spolupracuje s více výrobci kontaktních čoček. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Milan

Dobrý den. Ještě jsem tyto čočky nezkoušel. Jaký je význam označení D nebo N u dioptrii na blízko? Děkuji.

info@kontaktni.cz

Dobrý den, díky za otázku. Jde o rozlišení pro dominantní a nedominantní oko. Téměř každý člověk má jedno oko vedoucí. Ideální je zjistit dominanci oči vyšetřením u lékaře, ale můžete si udělat i lehký test. Pomocí dlaní vytvořte trojúhelníkový průzor a skrze něj sledujte středně vzdálený předmět. Pak se střídavě podíváte pravým a levým okem. Při jednom z těchto pohledů bude předmět mimo trojúhelník a neuvidíte ho - to je oko nedominantní. Při pohledu druhým okem by měl předmět zůstat uvnitř trojúhelníku z dlaní a viditelný - to je oko dominantní. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.