Biofinity Multifocal (3 čočky)

725 Kč
98% doporučuje
Skladem

Měsíční čočky Biofinity Multifocal určené pro nositele kontaktních čoček trpícími presbyopií v balení po 3 kusech od společnosti CooperVision.

Kdy odešleme? pondělí 24.6. vyberte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 275 Kč 240 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy od 49 Kč
PPL - kurýr od 76 Kč
Česká pošta - kurýr od 76 Kč
GLS - kurýr od 76 Kč

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity Multifocal

Měsíční kontaktní čočky Biofinity Multifocal určené pro nositele kontaktních čoček trpícími presbyopií v balení po 6 kusech od společnosti CooperVision.

Technologie Aquaform Comfort Science

Díky této technologii si Biofinity Multifocal udržují vysokou vlhkost a působí proti vysychání očí, které s věkem přichází. Čočky navíc zůstávají vlhké i bez zvlhčujících kapek a vážou na sebe vodu čímž minimalizují dehydrataci.

Presbyopie

Vada zraku, která způsobuje potíže s ostřením na blízké předměty, např. na noviny, či nejasné vidění při slabém světle, a může tak negativně ovlivnit kvalitu vašeho života. S kontaktními čočkami Biofinity Multifocal uvidíte ostře na blízko, na dálku i na všechny vzdálenosti mezi tím bez kompromisu mezi pohodlím a kvalitou obrazu.

Technologie Balanced Progressive

Základním parametrem kvalitních víceohniskových kontaktních čoček je ostrý zrak na všechny vzdálenosti. Tato technologie vyvinutá společností CooperVision uplatňuje dvě různé optické konstrukce, které zaručují neobyčejně ostré vidění.

Propustnost kyslíku

Pro metabolismus oka je propustnost kyslíku velmi důležitá, protože se podílí na jeho výživě. Parametr propustnosti se označuje jednotkami Dk a Dk/t. První jednotka označuje propustnost materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Ten druhý je již konkrétnější. Měří se standardně u dioptrie -3.00, aby se jednotlivé čočky mohly porovnávat. Měření se provádí ve středu nenošené čočky.

Režim nošení

Tyto kontaktní čočky jsou určeny k dennímu nošení s měsíčním režimem výměny. Čočky lze nosit v prodlouženém režimu po dobu 7 dní a 6 nosí. Vždy však tuto možnost nejprve konzultujte s očním specialistou.

Parametry produktu - Biofinity Multifocal (3 čočky)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 142 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Multifocal
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

TopVue Air Multifocal (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Komentáře (9)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jaroslava

DObrý den,prosím Vás jak mám přesně zadat parametry při objednání čoček? Na blízko mám + 3,5 a na dálku + 1,5.Děkuji za odpověď Jarka.N

info@kontaktni.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +2,00. Dovolujeme si Vás upozornit, že tyto kontaktní čočky rozlišují dominanci očí písmenem D pro dominantní oko a písmenem N pro nedominantní oko. Optika čočky pro dominantní a nedominantní oko je jiná, proto byste měla své dominantní oko znát. Protože je korekce multifokálními čočkami již pro mozek složitější, zvažte před nákupem na internetu odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje a může Vám s aplikací čoček pomoci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lenka M

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou pro mě vhodné multifokální čočky, jestliže mám na dálku -6 dpt a na blízko pokud mám nasazené čočky na dálku, tak mám hlavně tzv krátké ruce a musím si vzít brýle na blízko +1 dpt. Bez čoček jinak vidím na blízko ostře. Děkuji za odpověď. Lenka Mat

info@kontaktni.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Takto na dálku Vám nedokážeme jednoznačně odpovědět. Pokud cítíte při pohledu s čočkami diskomfort na blízkou vzdálenost a musíte si pomáhat brýlemi, je možné, že byste již ke korekci zraku potřebovala multifokální čočky. Bez zápisu s naměřenými dioptriemi na dálku i na blízkou vzdálenost Vám, bohužel, nemůžeme vypočítat hodnotu adice. Pokud máte zájem o čočky Biofinity Multifocal, zvažte odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete ve svém okolí najít oční optiku, která spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Před aplikací čoček by Vám přeměřili zrak a na základě měření by Vám poskytly i zkušební čočky. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se rozhodně vyplatí. Vyzkoušené čočky pak můžete bez obav ze ztráty investice nakupovat na internetu. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Hana Soukupová

Dobrý den,mám na dálku -6.0, druhé oko -6.0. Na blízko obě +1.5. Dominantní oko se má zjišťovat s brýlemi nebo bez. Děkuji

info@kontaktni.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud byste měla naměřeny tyto hodnoty, potřebovala byste čočky s dioptrií -5,50 s adicí +7,00. Takovou adici nenabízí žádné kontaktní čočky. Pravděpodobně Vám lékařka sdělila přímo dioptrii a adici. Tuto skutečnost si ale raději předem ověřte. Dominantní oko by Vám měl sdělit oční lékař po snadném testu. Ať budete mít brýle při testu nasazeny, nebo ne, dominantní oko by mělo být stále stejné. První multifokální čočky Vám rozhodně doporučujeme zakoupit až po konzultaci s kontaktologem. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Milana Černá

Dobrý den, mám od lékaře multifokální čočky "mediflex elite multifocal" a nemohu je nikde objednat, podle toho, co jsem zjistila jsou "Biofinity multifocal" totožné, nebo se mýlím? KTerými čočkami bych mohla mediflex elite multifocal nahradit, abych nemusela jezdit k očnímu pro další krabičky? Děkuji za info, M.Černá

info@kontaktni.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku. Kontaktní čočky od lékařky mediflex elite multifocal jsou naprosto totožné s čočkami Biofinity Multifocal. Jsou pouze zabalené v jiné krabičce. Materiál a parametry jsou stejné. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Přejeme Vám krásný den.

Martina Tichá

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela multifokální čočky Biofinity. Mám na dálku -1,5, ale na blízko vidím dobře, tedy 0. Používám čočky PureVision -1,5. Na dálku výborné, ale na blízko si nemohu číst knihu ani správně používat mobil, to již mám krátké ruce. Můžete mi prosím poradit, zda lze tyto čočky použít a případně jaké vybrat parametry. Předem děkuji Martina Tichá

info@kontaktni.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Pokud můžeme, pro vyzkoušení bychom Vám doporučili čočky TopVue Air Multifocal, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. U multifokálních čoček se při objednání vybírá dioptrie na dálku a adice je rozdílem mezi dioptrií do dálky a do blízka. Adice by u vás tedy měla být +1,50. To, že někoho trápí presbyopie, nutně neznamená, že mu budou vyhovovat multifokální čočky. Pokud nebudou TopVue vyhovovat, vraťte nám je, ale nenechte se odradit a navštivte kontaktologa, ten Vám při osobní konzultaci bude moci lépe poradit a měl by Vám umožnit vyzkoušet více značek kontaktních čoček. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Lenka Jachninová

Dobrý den, zaujaly mě tyto kontaktní čočky. Nevím, jak mám přesně zadat parametry - mám + 3,25 na blízko obě oči a + 1,00 na dálku obě oči. Prosím o radu a děkuji předem za odpověď. Lenka Jachninová

info@kontaktni.cz

Dobrý den, Lenko, pokud jsou Vámi zadané dioptrie naměřené pro kontaktní čočky, můžete při objednání pro obě oči zadat dioptrii +1,00 (tedy na dálku) a Add power 2,00. Pokud jsou dioptrie naměřené pro brýle, zvolíte u čoček dioptrii +1,00 a Add power 2,50. Pro jedno oko zvolíte Add power N a pro druhé D. Jde o dominanci oka, kterou zjistíte pomocí malého testu. Vyberete si určitý bod, na který se nejdříve podíváte oběma očima najednou a následně ho zakryjete například rukou. Poté se podíváte každým okem zvlášť. Bod uvidíte pouze jedním okem. Toto oko bude Vaše dominantní a do něj pak vložíte čočku s Add power D. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Přejeme hezký den.

Kristková

Dobrý den, nevím, proč tu uvádíte, že tyto čočky mají propustnost pro kyslík 128, když na stránkách jiné firmy mají, že je tam propustnost 142?

info@kontaktni.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek. Jedná se o dvě rozdílné hodnoty. Hodnota Dk, v tomto případě 128 značí propustnost kyslíku materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny. Hodnota Dk/t, 142, je parametr, který se měří na čočce s dioptrií -3.00, aby tyto hodnoty byly porovnatelné mezi různými čočkami. Máte ale pravdu, že jsme bohužel tyto hodnoty zaměnili. Chybu jsme již opravili, děkujeme Vám za upozornění. Hezký den.

Pavel P.

D/N informaci bohužel od lékaře nemám. Nosím brýle na čtení +1.00, tak jsem zkusil objednat základní dioptrie 0.00 (na dálku vidím výborně) a ADD +1,5 D na obě oči - a na čtení s tím vidím hůře (ostře až od téměř natažené ruky) než s 1,00 brýlemi. Tedy buď tam hraje roli D/N, nebo potřebuji vyšší ADD i přesto, že brýle mám pouze jedničky. Každopádně v porovnání s TopVue jsou tyto multifokály daleko lepší klasa :) Lehce se nasazují/vyndavají a je jimi opravdu vidět (!). S TopVue mám na všem svatozář, vidění do dálky i přes nulové dioptrie bylo rozmazané a zaboha jsem je nemohl z oka vyndat (přišly mi hrozně pevně "přicuclé"). Navíc při pohledu na mobil s TopVue byl displej 3D :) :) - písmo se jevilo o 3 cm blíž než pozadí displeje, tedy opravdu velmi neobvyklé jevy. Tedy za mne Biofinity jasně vedou. Jasný pohled do dálky, středu, jen to přiblížení na blízko by mohl být větší.

info@kontaktni.cz

Dobrý den, hodnotu dioptrií byste měl určitě konzultovat se svým lékařem, kterého byste měl navštěvovat minimálně jednou za rok. Parametry na kontaktní čočky se mohou lišit od těch, které máte na dioptrických brýlí. Může to být také příčinou špatného vidění s kontaktními čočkami. Děkujeme za Váš příspěvek a přejeme hezký den.

Zdenka Klímková

Dobrý den, prosím Vás co znamená Add power N a D. Děkuji.

info@kontaktni.cz

Dobrý den, tato písmena označují dominantní (D) a nedominantní (N) oko. Dominance oka je důležitá hlavně u korekce pomocí multifokálních kontaktních čoček. Multifokální čočky jsou různě konstruovány, proto je nutné u čoček, které vyžadují dominanci oka opravdu tuto podmínku dodržet. Určení dominantího či nedominantního oka nám navíc může pomoci v případě, že čočky nesednou úplně tak jak mají a vy máte pocit, že na některou vzdálenost nevidíte ostře, tzn. pro případné dokorigování.